Dnes je piatok, 14.máj 2021, meniny má: Bonifác
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Káva pražená srdcom pre vaše chute

december 07, 2020 - 20:34
Na prvý pohľad reklamný slogan. Pre Kávoholikov je to však filozofia, ktorou pristupujú k praženiu kávy. Do praženia sa totiž pustili s veľkým a odvážnym srdcom a neodradili ich ani ťažké časy, ktorými si aktuálne gastro odvetvie prechádza.
Foto: 
kavoholik

Rozhodli sa využiť svoje skúsenosti, ktoré nadobudli v oblasti práce s kávou a znásobiť ich v značke Slovensko v srdci, ktorá odpovedá na lokálne chute spotrebiteľov.

 Špecialitou je OMNI praženie

 Domovom kávy Slovensko v srdci je pražiareň na Dúbravskej ceste v Bratislave, ktorou špecialitou je OMNI praženie. Je všeobecne známe, že podľa typu praženia sa odporúča typ prípravy kávy. A preto kávoví majstri našli cestu, ako pražiť kávu tak, aby ju bolo možné pripravovať akýmkoľvek spôsobom a jej pitie bolo pre spotrebiteľa vždy zážitkom a nesklamalo ho v chuti. 

 Kvalitná káva má svoju alchýmiu

 Alchýmiou dobrej a kvalitnej kávy je poznať majstrovstvo výberu bobúľ a správneho praženia v spojení so schopnosťou definovať chuťový profil spotrebiteľa a jeho kávové potreby. Kávoholici túto alchýmiu poznajú a s citom a láskou namiešavajú tie správne čerstvé zmesi, aby káva nielen chutila ale aj odpovedala na potreby samotných spotrebiteľov.

V názvoch hľadajte symboliku

Slovensko v srdci si pre mená svojich káv požičalo mená velikánov ako symbolov, cez ktoré odpovedá na špecifický profil lokálnej chute a reaguje na potreby tých čo pijú kávu.

Mentálna obnova? Zo štyroch druhov arabiky v kombinácii s prémiovou robustou vznikla kávová zmes pod názvom Štúr – mentálna obnova. Omni praženie zachováva v kávovníkových zrnkách to najlepšie - nezameniteľnú vôňu po orieškoch, jemnú chuť kakaa a marcipánu s dlhotrvajúcou dochuťou. S nádychom bobuľového ovocia je to jednoducho nezameniteľná a jedinečná harmónia tónov pre každodennú šálku kávy.

 Túžba po dobrodružstve? Táto káva si vás podmaní charakteristickou chuťou lieskových orechov v kombinácii s bobuľovým ovocím. Ľahkú až jemne šteklivú ovocnú dochuť dokonale dopĺňa životaplná robusta s orieškovými tónmi. Espresso káva Beňovský  prevedie všetkých dobrodružnou cestou a plnosťou svojej chute aj Vás zaručene vytiahne zo všednosti bežných dní.

290.jpg

Foto: 
kavoholik

Dodanie energie? Nepochybne ju načerpáte zmesou arabiky a robusty pod názvom Jánošík, ktorý je reprezentantom legendárnej energie. V tejto káve dominuje brazílska arabika Santos so svojou charakteristickou chuťou horkej čokolády, pri trochu tmavšom omni pražení vystupujú na povrch aj tóny mandlí v pozadí so štipkou amaretta. Harmóniu dolaďuje robusta so svojimi orieškovými tónmi.

Potreba socializácie? Slovensko v srdci vie, že ľudia sú rôznorodí a majú aj rôzne chute sveta. Ich uspokojenie tak prináša káva 13 odrôd, ktorej tvárou je Štefánik, slovenský generál, letec, astronóm a v neposlednom rade cestovateľ. Vďaka tejto káve precítite chuť Peru, Mexika, Brazílie, Kene, Panamy, Kuby, Kolumbie, Guatemaly, Etiópie, Kostariky, Nikaraguy, Tanzánie a Ugandy.

Pokušenie zhrešiť? Ak sa naplno poddáte svojim zmyslom, vychutnáte si chuť horkej čokolády, čerstvého chleba a Vaša dochuť bude príjemne poznačená sušenými slivkami. Káva Bátorička je upražená zo 100 % vietnamskej robusty a jedinou šálkou tejto kávy si doprajete priam hriešnu vitalitu.

Ikonická chuť? Zmes Ostrolúcka je kombináciou výnimočnej indickej arabiky a  veľmi jemnej indickej robusty. Tradičná chuť nugátu s tónmi čerstvého chleba a tmavej čokolády si Vás nepochybne získa hneď prvou šálkou. A napokon Váš zážitok z kávy vyšperkuje do dokonalosti likérovo–dymová dochuť.

- - Inzercia - -